اخبار, نمایشگاه ها

نمایشگاه “خاک نگاره ها” با رویکرد سفال از نگاهی دیگر

نمایشگاه "خاک نگاره ها" با رویکرد سفال از نگاهی دیگر

مجموعه هیما با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان تهران و فرهنگسرای نیاوران نمایشگاه خاک نگاره ها با رویکرد سفال از نگاهی دیگر را از ۳ تا ۱۱ تیرماه برگزار می کند.
این نمایشگاه با هدف گسترش استفاده سفال در خانه های ایرانی ، شناسایی هنرمندان و پیشکسوتان این رشته و ارتقاء سطح دانش هنری در زمینه سفال و سرامیک برگزار خواهد شد.
امکان حضور نسل جدید سفالگران در داخل کشور و در سطح بین المللی توسط مجموعه هیما ، ایجاد تعامل بین هنرمندان و گفتگو بین نسل ها ، تشکیل بانک اطلاعات هنرمندان سفال و سرامیک ، ایجاد بازار فروش و مارکتینگ در حین نمایشگاه از دیگر از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
فراخوان نمایشگاه خاک نگاره ها ۲۹ اردیبهشت ماه منتشر شده و آخرین مهلت پذیرش اولیه آثار به صورت مجازی ۲۵ خرداد ماه خواهد بود. ضمن اینکه ۲۷ خرداد نتایج داوری ها مشخص و اسامی راه یافتگان به نمایشگاه اعلام خواهد شد. سپس در روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد اصل آثار تحویل گرفته می شود و نمایشگاه از ۳ تا ۱۱ تیر دایر خواهد شد.
مراسم اختتامیه نمایشگاه ۱۱ تیرماه برگزار خواهد شد و در کنار تجلیل از ۵ پیشکسوت این رشته ، ۳ اثر برگزیده معرفی و جوایزی به صاحبان آثار برگزیده اهدا خواهد شد.
علاقه مندان جهت شرکت در این نمایشگاه می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اینستاگرام
Hima.handicrafts مراجعه فرمایند.